قوانین سایت

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‌های “چرم همدان” منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و درنتیجه کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر خواهد بود. درصورتی‌که در قوانین مندرج، رویه‌ها و سرویس‌های “چرم همدان” تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به‌روزرسانی می‌شود و شما توافق می‌کنید که استفاده مستمر از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام در فروشگاه یا سایت “چرم همدان” درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات “چرم همدان” اقدام نماید.

 ارتباطات الکترونیکی

هنگامی‌که شما از سرویس‌ها و خدمات “چرم همدان” استفاده می‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‌کنید و یا به “چرم همدان” ایمیل می‌زنید، این ارتباطات به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و درصورتی‌که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‌ها باشد، شما موافقت می‌کنید که “چرم همدان”به‌صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

سیاست‌های رعایت حریم شخصی

چرم همدان” به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‌کند. “چرم همدان” متعهد می‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی موردنیاز برای هرچه مطمئن‌تر و امن‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. درواقع با استفاده از سایت “چرم همدان”، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات “چرم همدان”، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولیدشده توسط “چرم همدان”جزئی از اموال “چرم هدان” محسوب می‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار “چرم همدان” است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای “چرم همدان” محفوظ می‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل‌ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجادشده توسط “چرم همدان” و علائم تجاری ثبت‌شده نیز در انحصار “چرم همدان” است و هرگونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هرگونه استفاده از مشتقات وب‌سایت “چرم همدان”و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هرگونه استفاده از داده‌کاوی، روبات، یا روش‌های مشابه مانند جمع‌آوری داده‌ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به‌صراحت برای “چرم همدان” محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات “چرم همدان”، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‌پذیرد به عهده کاربران است. “چرم همدان”محصولاتی مناسب استفاده افراد بالای ۱۸ سال به فروش می‌رساند و درصورتی‌که کاربران از سن ذکرشده جوان‌تر هستند می‌باید بااطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.

ثبت و پردازش سفارش

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنجشنبه هر هفته، به‌استثنای تعطیلات عمومی کشور است و کلیه سفارش‌های ثبت‌شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌شوند.

امکان سفارش دهی در چرم همدان برای مشتریان در تمام ایام هفته و هر ساعت از شبانه‌روز امکان‌پذیر است.

 کلیه سفارش‌های ثبت‌شده در سایت “چرم همدان”به‌وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیامک، در صف پردازش قرار می‌گیرند. “چرم همدان”همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌های ثبت‌شده، نهایت دقت و تلاش خود را خواهد داشت. باوجوداین، درصورتی‌که موجودی محصولی در “چرم همدان” به‌پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای “چرم همدان” محفوظ است و یا مشتری می‌تواند به‌جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.

کاربران باید هنگام سفارش کالای موردنظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به‌طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورتی‌که ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل‌پیگیری و تحویل نخواهد بود.

چرم همدان” مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌های ثبت‌شده قبل از توقف سفارش گیری، پردازش و ارسال می‌شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای “چرم همدان” محفوظ است.

خسارت در هنگام حمل‌ونقل

چرم همدان” همواره نهایت تلاش خود را می‌کند تا کلیه سفارش‌ها درنهایت صحت و بدون آسیب به‌دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌های حمل‌ونقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع‌رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل‌ونقل است و “چرم همدان” تنها در صورت تأیید شرکت حمل‌کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌کند.

آسیب‌های ناشی از حمل‌ونقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش “چرم همدان” اطلاع داده شود و کالای آسیب‌دیده به همراه صورت‌جلسه رسمی شرکت حمل‌کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش “چرم همدان” ارسال شود.

چگونگی ارسال سفارش ها

حمل سفارش ها خریداران “چرم همدان”، همه از طریق سیستم‌های پستی رسمی (و در شرایط خاص توسط باربری‌های مجاز) صورت می‌پذیرد.

استفاده از خدمات مجموعه‌های پستی با توجه به مقصد نهایی سفارش، متفاوت است. کلیه سفارش ها آماده ارسال، در طول هفته از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۰ به این شرکت تحویل و در حداقل ممکن زمان به‌دست خریداران محترم خواهد رسید. بدیهی است در روزهای تعطیل رسمی، تحویل سفارش به اولین روز کاری پس از تعطیلات موکول خواهد شد.

سفارش ها به مقصد شهرهای کشور از طریق “شرکت پست جمهوری اسلامی ایران”، “شرکت تیپاکس” و یا باربری‌های مجاز انجام می‌شود.

کلیه سفارش ها آماده ارسال، در طول هفته از شنبه تا چهارشنبه به‌صورت روزانه به شرکت‌های اشاره‌شده تحویل می‌گردد. بدیهی است زمان تحویل کالا به خریداران محترم در ارتباط مستقیم با موقعیت جغرافیایی شهرستان مقصد و اولویت‌بندی ارسال سفارش ها توسط شرکت‌های مذکور است.

هر یک از سفارش ها شهرستان تحویل‌شده به ” شرکت پست جمهوری اسلامی ایران “، دارای کد مرجع ۲۰ رقمی بوده که با استفاده از آن در بخش “رهگیری” سایت “شرکت پست” به نشانی www.post.ir، می‌توان از آخرین موقعیت سفارش اطلاع حاصل کرد. در خصوص سفارش ها تحویلی به شرکت “تیپاکس”، این کد دارای شش رقم بوده که در صورت تماس تلفنی به دفتر “تیپاکس” شهرستان مقصد، می‌توان از موقعیت محموله اطلاع حاصل کرد.

در خصوص ارسال کالا توسط شرکت‌های باربری نیز مراتب توسط کارشناسان فروش چرم همدان به‌صورت تلفنی به اطلاع خریدار خواهد رسید.

به‌منظور کاهش خسارات اقلام شکستنی در حین ارسال به شهرستان‌ها، ممکن است بخشی از اجزای کالا از بسته‌بندی اصلی آن خارج‌شده و با استفاده از “لفاف حباب‌دار” محافظت گردد. ازآنجاکه در چنین شرایطی به علت افزایش حجم اجزا، امکان قرار دادن مجدد آنها در درون بسته‌بندی اولیه وجود نخواهد داشت،‌ کارتن بسته‌بندی اولیه به‌صورت بازشده در کنار اجزا در بسته‌بندی سیستم پستی به مقصد خریدار ارسال خواهد شد.